Historie oddílu

Vůdkyně sesterských oddílů se zakladatelkou 30. dbo
Rozdělení 30. dbo a vznik 67. dbo

Psal se 1. Srpen roku 2020, a 30. dívčí brněnský oddíl Bílých kytek šel v mlčenlivém průvodu ke slibovému ohni. Na rituálním místě pod skalou zazněla Junácká hymna i Nikdo nemá zdání. Slibující následně vyrazili vstříc složení Skautskému či Světluškovskému slibu. Již tehdy někteří nezanechali oko suché.

Sheia (vedoucí 30. Oddílu Bílých kytek) po složených slibech pokračovala v rituálním duchu a symbolicky přečetla příběh, který naznačoval, co bude následovat. Všichni tušili, co nastane, ale nikdo to zatím nevyslovoval nahlas. Až když si vedoucí oddílu zavolala Lemon a Šimi (vedoucí 67. Oddílu Herbae), nastalo hrobové ticho a s ním i plno očekávání. Sheia a Mate pronesly větu, která byla pro náš oddíl zlomová: ,,Tímto rozdělujeme 30. Oddíl Bílé kytky na dva, nový 67. Oddíl Herbae a náš, který zůstává třicítkou.“ V ten moment slzy nezadržel nikdo… Sheia potom představila novou lucernu, kterou symbolicky dostal nový oddíl, a zapálila v ní oheň, jejž napálila o svíci z lucerny 30. Dbo. Následovalo předání darů mezi vůdkyněmi a popřání novému oddílu spoustu úspěšných let.

Rozdělením jsme učinily velice důležitý krok, který byl ku prospěchu všem členům našeho oddílu. I přes všemožné překážky se všichni chopili iniciativy a nakonec vše dobře dopadlo. Nyní už jen můžeme očekávat, co nám další roky skautingu přinesou.

Děkujeme všem za podporu a přízeň.

Dělení oddílů u slibového ohně

Tady krátké shrnutí:

• Náš oddíl vznikl v roce 2020 a to rozdělením původního 30. dívčího brněnského oddílu Bílé kytky
  • Toto rozdělení nám umožnilo rozšířit své obrozy, stanovit nové tradice a vystavilo nás to veliké překážce, kterou teď všichni společně zdoláváme!